A Rendhagyó történelemóra a Magyar Tánciskola és a Tánciskola 2. folytatásaként született. Míg a tánciskolák célközönsége elsősorban az alsó tagozatos gyerekek voltak, ezt az előadást a felső tagozatos és középiskolás korosztálynak ajánljuk. A műsor olyan ismereteket közvetít, amelyekről kevés szó esik az iskolában. Történeti szemszögből mutatja be a Kárpát-medence hagyományos tánctípusait, kiemelve a terület etnikai sokszínűségét. Összefüggéseiben láttatja az egyes nemzetek – magyarok, szlovákok, románok és cigányok – táncait. Talán kevesen vannak tisztában a magyar néptáncok történeti kialakulásával, eredetével, az egyes európai táncdivatok ezeréves múltra visszatekintő magyarországi elterjedésével. Az Ifjú Szivek Táncszínház és a moderátor, Novák Ferenc „Tata“ arra a feladatra vállalkoznak, hogy ezeket az érdekes kapcsolatokat feltárják, és táncban, zenében megelevenítsék.
A műsorban hangsúlyos szerepet kap a néptánc tágabb kulturális közege (népdal, népzene, viselet, szokások), illetve annak élő, közösségteremtő és szórakoztató jellege. Az ének, zene és tánc magukban hordozzák mindazt, amit az egyén a közösségben, kisebb csoportokban át- és megél.
Ezen produkció sikere is bizonyítja, hogy a Kárpát-medence hagyományos néptánc- és zenekultúrájára épülő színházi produkciónak létjogosultsága van a színpadon – a Rendhagyó történelemóra egyaránt vonzó és szórakoztató a fiatal és idősebb generáció számára.
Időtartam: 55 perc