I. Memento mori! (Emlékezz a halálra!)
II. La danse du diable (Az ördög tánca)
III.Romantischer Nachtanz (Romantikus ráadás)
Az ördög tánca a Kárpát-medence régi stílusú, forgós forgatós tánctípusának megjelenését, elterjedését és utóéletét tematizálja. Az alkotó tánctörténeti témához nyúl de nem historizál. A terület néptánc és népzenei hagyományait az európai kultúrkör történeti korszakainak, szellemi és művészeti áramlatainak viszonyrendszerében láttatja és gondolja tovább. Interpretációjában a középkori életszemlélet, a haláltánc, a 15-16. században megjelenő új táncmód és zenei áramlatok, a barokk érzékiség, az udvari és népi kultúra kölcsönös egymásra hatása, a reformkor és a jelen táncszemlélete kap színpadi formát.
Az első tétel a középkori körtánc egyéni forgós párosba történő átalakulását villantja fel, érzékeltetve egyben a tánc tartalmi megítélésének egyházi szemléletét. Az erkölcsöt védő írásokban és tiltó rendelkezésekben a korabeli ábrázolásokról is ismert új, felszabadultabb táncmód és magatartásforma az ördög műveként, az ember kárhoztatott bűneként jelenik meg.
A második tétel a 15-17. század európai tánckultúra számos olyan tánc- és zenei áramlatára irányítja a figyelmet, amelyeknek formái a magyar, szlovák, román és morva népek forgós karakterű tánchagyományaiban még ma is fellelhetők. Az alkotó hol egyértelmű, merész képekkel, hol burkoltabb, óvatosabb párhuzamokkal érzékelteti a jelenben lévő történelmet.
A befejező tételben helyet kap a magyar romantika nemzeti stílustörekvéseinek eredménye: a verbunk és az egykor előítélettel kezelt páros-forgós tánchagyományt is magába olvasztó csárdás.
Az ördög tánca múlt és jelen egyszerre, hiszen a táncos ízlés változása általános és örök érvényű folyamat, amelynek mindannyian részesei és alkotói vagyunk.
Időtartam: 70 perc