Tánciskola 2.

Felnőtteknek kiskorúak felügyelete mellett ajánljuk – ismét!
Az előadás a Magyar tánciskola sikerén felbuzdulva, annak 2. fejezeteként látta meg a napvilágot. Témája természetesen a néptánc, ezúttal egy másik megközelítésben. Míg a Magyar tánciskola a magyar táncdialektusokkal és az alapvető tánctípusokkal ismertette meg a gyerekeket, a Tánciskola 2 a Kárpát-medencében élő népek, nemzetiségek táncait mutatja be. Tánctörténeti szempontból rendszerezi a magyar-, szlovák-, román-, és cigány- lakosság táncait. Az előadás, csakúgy, mint a Magyar tánciskola, matiné jellegű – szórakoztatva oktat. Ugyanabban a tantermi környezetben, egy újabb tanítási óra keretében, a szokásos humorral fűszerezett felfogásban közel 20 féle táncot és hozzá tartozó zenét, sokféle népviseletet láthatnak a gyerekek. Betekintést nyerhetnek abba a rendkívül sokszínű, egyedülálló tánc- és zenekultúrába, melyet az elmúlt évszázadok során a Kárpát-medencében együtt élő nemzetiségek hoztak létre.
 

  1. Ugrós, šatkový
  2. Játék, botoló, birkás
  3. Csúfolódó
  4. Kiszehajtás
  5. Cigány botoló
  6. Odzemok, šuchom
  7. Forduló
  8. Bota, haidau
  9. Csíki játékok, gyimesi jártatója és sírülője
  10. „Dörömbölés”, csingerálás
  11. Szatmári verbunk és csárdás

Időtartam: 50 perc

„Az Ifjú Szivek táncosai mindig lenyűgöznek azzal a hihetetlen spontaneitással, azzal a hamisítatlan oldottsággal, amely a táncukat jellemzi. Amitől úgy érzi a néző, hogy most nem „produkciót” lát, hanem egy mulatság kellős közepébe csöppent. Sőt: egyáltalán nem csupán tánc zajlik a színpadon. Ennél több. Energiaátadás. A bizonyíték: a partnereiket az előadásra kötelezően, munka után fáradtan, lerobbanva elkísérők a Tánciskola 2. befejezése után meglepődve észlelték magukon, hogy a fáradtságuknak nyoma veszett, és egészen fel vannak villanyozódva.“
Mislay Edit: "Velük volt az Erő", Új Szó 2006. 11. 22.
Tánckar
Fecske Renáta, Hanusz Zsuzsanna, Lépes Anikó, Rigó Marsal Edit „Dóci”, Gissela Santayana Dreisziger, Varsányi Zsófi, Bitter Péter, Dreisziger Dénes, Madocsai Imre, Magyarics Attila, Oláh Attila, Reicher Richard
Zenekar
Koncz Gergely – hegedű, Mester László „Pintyő” – brácsa, Lieber Endre – cimbalom, Lelkes Tibor – nagybőgő
Zenei szerkesztés
az Ifjú Szivek Táncszínház zenekara
Rendező, koreográfus
Hégli Dusan