Ifjú Szivek s Facebook Live strojnásobili obecenstvo!

Tanečné divadlo Ifjú Szivek

Vo štvrtok 14.apríla 2016 vysielalo Tanečné divadlo Ifjú Szivek celovečernú prednášku maďarského toxikológa Gábora Zachera naživo prostredníctvom aplikácie na facebooku, ktorá je iba týždeň dostupná pre všetkých používateľov a FB stránky.

V Tanečnom divadle Ifjú Szivek sa tak odohral jeden z prvých live streamových večerov, čím divadlo strojnásobilo svoje obecenstvo. Divadelná sála na Mostovej 8 má kapacitu pre 80 ľudí, včerajšiu prednášku ale v priamom prenose sledovalo viac ako 200 divákov. Počas live vysielania sa na kratšie časové intervaly pripojilo ešte o desaťkrát viac užívateľov, dnes už má video viac ako 5000 videní.

Fakt, že sa tanečné divadlo môže stať multikultúrnym a multivzdelávacím centrom nielen pre občanov maďarskej národnosti, potvrdzujú slova vedúceho úseku ekonomiky a manažmentu, Konráda Rigó: “Je pre nás veľmi dôležité, aby sme sa posúvali a rástli aj v takýchto sférach. Ifjú Szivek už aj v minulosti používal moderné prvky a najnovšie technické zariadenia vo svojich predstaveniach. Je dôležité, aby sme sa presadili aj v tomto smere, veď žijeme v 20. storočí.

Prednáška známeho maďarského toxikológa, ktorého do Bratislavy pozval Klub Hansa Selyeho, vedený študentmi Lekárskej fakulty Univerzity Komenského v Bratislave, nebola posledná udalosť, ktorú Ifjú Szivek vysielal v priamom prenose, a pri zlepšení technických parametrov bude možné v budúcnosti  vysielať live aj tanečné vystúpenia.

Tanečné divadlo Ifjú Szivek má za sebou veľmi úspešnú sezónu, v ktorej predstavilo až 3 vlastné celovečerné produkcie a oslávilo významné výročia. Na Mostovej 8 hosťovali aj rôzne divadlá, zoskupenia či súbory, ale aj  prednášatelia a zaujímavé osobnosti zo zahraničia. Tento rok sa profesionálni tanečníci pripravujú vďaka medzinárodnej spolupráci na najväčší divadelný festival na svete vo francúzskom Avignone, ktorý sa uskutoční v júli 2016.