Správy

21.11.2022
Tanečné divadlo Ifjú Szivek hľadá nového zamestnanca / novú zamestnankyňu na pracovnú pozíciu RIADITEĽ / RIADITEĽKA ÚSEKU EKONOMIKY.
05.09.2022
Tanečné divadlo Ifjú Szivek vyhlasuje konkurz pre TANEČNÍKOV a TANEČNICE a hľadá nových zamestnancov na pracovné pozície KOSTYMÉRKA, ZVUKOVÝ TECHNIK A SVETELNÝ TECHNIK.
15.03.2022
Tasr
Tanečné divadlo vysiela v marci poslednýkrát tanečno-divadelnú inscenáciu Povinné odporúčanie, hudobný koncert Giuoco Piano - Traditional String Quartet a inscenáciu Divadelnej platformy Trepp s názvom Adamove jablká na portáli navstevnik.online. Príjem z predstavení poskytne na pomoc ľuďom postihnutým vojnou na Ukrajine.
08.11.2021
Ministerstvo kultúry vyhlasuje verejné vypočutie na obsadenie miesta vedúceho zamestnanca, ktorý je štatutárnym orgánom. Viac informácií nájdete na webstránke MK SR.
11.02.2021
TA3
"Osobnosti z radov menšín sa prihovoria svojim spoluobčanom aj v ich materinskom jazyku. Je to totiž boj všetkých na Slovensku, v Európe, vo svete, a musíme v ňom zvíťaziť spoločne," zhodnotil minister zdravotníctva Marek Krajčí.
21.12.2020
Globsk
Mnohé divadla sa zapojili do projektu ministerstva kultúry – Online Živé umenie. Vďaka tomu majú možnosť vysielať svoje inscenácie online.
30.11.2020
Teraz.sk
"Ďakujeme každému, kto našu prácu počas uplynulých 20 rokov sledoval a podporoval. Budeme sa snažiť aj v budúcnosti, aby naše predstavenia boli naďalej aktuálne, inovatívne, jedinečné a hodné pozornosti obecenstva," uviedol Dušan Hégli.
26.11.2020
DenníkN
Tanečné divadlo Ifjú Szivek patrí medzi najvýznamnejšie kultúrne dielne Maďarov na Slovensku, ktoré zaznamenalo aj medzinárodné úspechy. V roku 2017 na festivale Off d’Avignon získalo za inscenáciu Finetuning ocenenie Prix Tournesol.
26.11.2020
Teraz.sk
Album prináša autentickú inštrumentálnu hudbu, ale aj sláčikové kvartetá, ktoré zložili skladatelia Máté Hegedus a Gergely Dávid Hegedus. Nechýbajú hudobné party z kultových predstavení tanečného divadla - Autentika, Sedemdesiatsedem verbunkov a Allegro Molto Barbaro.

Stránky